KONST / Litografier / Serigrafier 7383355
nr 738 3355
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Serigrafier, 4 st, Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, signerade, motivets mått: 34x44
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
450 kr
måndag 30 januari 2012
kl 18:25:48
29/1 18:31:33
400 kr
30/1 08:38:09
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon